Aktualne wiadomości ze świata sportu

Aktywny sezon gier 2022 jest w pełnym rozkwicie. Właśnie teraz czołowi sportowcy i zespoły świata w różnych kierunkach kontynuują swoje gry oraz mistrzostwa. A dzięki zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią Covid-19 w większości krajów świata, możemy cieszyć się wydarzeniami sportowymi w pełni! Czym więc dziś zaskoczy nas świat sportu – czytaj dalej!

Reprezentacja Rumunii w siatkówce wygrywa Srebrną Euroligę

Od kilku lat Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (ECV) organizuje prestiżowe rozgrywki drużyn narodowych kobiet i mężczyzn w dwóch Euroligach – Złotej i Srebrnej. W tym roku zwycięzcą turnieju męskiego – Złota Euroliga została drużyna z Czech, pokonując w finale drużynę z Turcji. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Jednak w przypadku kobiet sytuacja była inna. W zawodach kobiet, reprezentacja Francji odniosła sukces. Zawodnicy pokonali drużynę z Czech, kończąc mecz wynikiem 3-0.

W Srebrnej Eurolidze zwycięzcami okazała się tylko grupa męska – Rumunia pokonała Finlandię w pięciu meczach w pierwszym etapie, natomiast mecz o 3. miejsce zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Macedonii Północnej nad Węgrami. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

W tegorocznym Turnieju Srebrnej Euroligi Kobiet bierze udział tylko pięć drużyn, ale nie zakończyły one jeszcze pierwszego etapu rozgrywek. Obecnie na czele tabeli znajdują się Szwecja i Portugalia, ale finały odbędą się 2 lipca. Dlatego zapraszamy wszystkich do kibicowania młodym zawodnikom! W końcu zakłady bukmacherskie siatkówka pomogą dzielić radość zwycięstwa z Twoją ulubioną drużyną!

Niemiecki klub «Bayern» szuka zastępstwo dla Roberta Lewandowskiego

Jonathan David mógłby kontynuować swoją karierę w niemieckim klubie „Bayern”. jest zainteresowany usługami 22-latka, o czym donosi oficjalne źródło – Bild. Według aktualnych informacji, klub jest gotowy podpisać kontrakt z Davidem, jeśli drużynę opuści napastnik Robert Lewandowski. Napastnik „Stuttgartu” Saša Kalajdžić jest również brany pod uwagę jako alternatywna opcja, ale Bayern nie uważa podpisania kontraktu z Austriakiem za swoją główną opcję.
Warto również dodać, iż Robert Lewandowski jest bliski przejścia do katalońskiego klubu – „Barcelona”. Według wstępnych informacji, klub zaoferował za transfer Polaka ponad 40 milionów euro, ale niemiecki Bayern jest skłonny rozważyć podobny ruch dopiero za 50 mln. Warto wiedzieć, że w ubiegłym sezonie Lewandowski wystąpił we wszystkich 46 meczach, w których zdobył 50 bramek i zanotował siedem asyst. Kontrakt napastnika z klubem obowiązuje obecnie do czerwca 2023 roku.

Reprezentacja Rosji w piłce ręcznej nie wezmę udziału w Lidze Mistrzów

Europejska Federacja Piłki Ręcznej zarejestrowała 22 męskie i 17 kobiecych drużyn, które wezmą udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023. Wśród nich, zgodnie z oczekiwaniami, nie było klubów rosyjskich, gdyż Komitet Wykonawczy wcześniej potwierdził ich zawieszenie do odwołania. Na razie nic nie wskazuje na to, czy w przyszłych mistrzostwach dla Rosji pozostanie wolne miejsce, ale warto zdać sobie sprawę, że los rosyjskiego sportu jest nadal zagrożony. Warto jednak zdać sobie sprawę, że w dzisiejszy?? realiach jest to bardzo słuszna decyzja!

W fazie grupowej Ligi Mistrzów kobiet i mężczyzn znajdą się dwie grupy po osiem drużyn każda. Ostateczny skład nowego sezonu zostanie ogłoszony w poniedziałek 1 lipca. Aktualne informacje będą dostępne na portalu – https://vulkan39.bet/pl/sports/handball. Na dzień dzisiejszy już siedem drużyn jest zarejestrowanych jako kandydaci do uczestnictwa w Lidze Mistrzów.

blank
Nikodem Potocki
Absolwent Informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.