Erik Ten Hag na wylocie z United?

W tej sekcji omówimy najnowsze informacje i analizy dotyczące przyszłości Erika Ten Haga w Manchesterze United. Dowiedz się, czy istnieje możliwość, że opuści on ten klub.

Podsumowanie kluczowych informacji:

  • Erik Ten Hag to obecny trener Manchesteru United.
  • Klub znajduje się w niepewnej sytuacji pod względem przyszłości trenera.
  • Nowy współwłaściciel klubu nie wyraża zgody na dalsze zatrudnienie Ten Haga.
  • Odszkodowanie za zwolnienie trenera wyniosłoby 10 mln.
  • Pojawiają się już potencjalni następcy holendra 

Niezgoda nowego współwłaściciela United

Według najnowszych doniesień, nowy współwłaściciel Manchesteru United – Sir Jim Ratcliffe nie widzi Erika Ten Haga w swoich planach i chce go zwolnić.

Ta dezaprobaty ze strony współwłaściciela może mieć poważne konsekwencje dla trenera. Erik Ten Hag jest jednym z najbardziej cenionych trenerów w Europie. Tak z pewnością było gdy trenował genialny w tamtym okresie Ajax Amsterdam. W United jego kunszt był już mniej widoczny a często wręcz wyśmiewany. Mimo to jego odejście z Manchesteru United mogłoby być stratą dla klubu.

Niezgoda nowego współwłaściciela United może prowadzić do dalszych zmian w klubie. Decyzja o zwolnieniu Ten Haga może również wpływać na pozycję managera w oczach innych potencjalnych kandydatów na to stanowisko.

Erik Ten Hag, który odniósł wiele sukcesów z Ajaksem Amsterdam, z pewnością ma wiele do zaoferowania jako trener. Czy klub zdecyduje się dać mu jeszcze jedną szansę czy postawi na inny kierunek?

Koszt odejścia Ten Haga

Potencjalne odejście szkoleniowca nie będzie jednak dla klubu z Manchesteru takie wygodne, jakby tego oczekiwali. Jeśli Erik Ten Hag rzeczywiście opuści Manchester United, klub będzie musiał mu zapłacić odszkodowanie w wysokości 10 mln. Dla tak dużego klubu nie powinien to być co prawda ogromny kłopot, jednak 10 milionów euro to nie jest mała kwota. Jaka więc będzie decyzja?

Rozmowy z Southgatem

Według informacji przekazanych przez Daily Star, zarząd klubu już przeprowadził rozmowy z Garethem Southgatem w celu uniknięcia przedłużenia kontraktu trenera z reprezentacją Anglii. Ta inicjatywa ma na celu zbadanie możliwości angażu Southgate’a jako potencjalnego trenera Manchesteru United po zakończeniu jego współpracy z kadrą.

Gareth Southgate, dotychczasowy selekcjoner reprezentacji Anglii, odnosił znaczące sukcesy z drużyną narodową, w tym dotarcie do półfinału Mistrzostw Świata w 2018 roku oraz finału Ligi Narodów UEFA w 2019 roku. Jego umiejętności trenerskie i talent w budowaniu drużyny zwróciły uwagę władz Manchesteru United, które widzą w nim potencjalnego następcę Erika Ten Haga.

„Rozmowy z Southgatem są krokiem ku przyszłości Manchesteru United. Zarząd jest zainteresowany angażem doświadczonego trenera, który ma na swoim koncie sukcesy zarówno w reprezentacji, jak i w klubowej piłce.” – powiedział informator Daily Star.

Jest to wciąż otwarty temat, gdyż FA jest zainteresowana dalszą współpracą z Southgatem. Decyzja władz klubu może zależeć od wyników jakie kadra Anglii osiągnie na zbliżających się Mistrzostwach Europy. 

Wniosek

Na podstawie analizy powyższych faktów można wnioskować, że przyszłość Erika Ten Haga w Manchesterze United jest niepewna. Pomimo osiągnięcia sukcesów w Lidze Mistrzów, trener może opuścić klub ze względu na niezgodę nowego współwłaściciela. Decyzja ta może być również związana z przewidywanym odszkodowaniem klubu w wysokości 10 mln, jeśli Ten Hag odejdzie.

Co więcej, rozmowy z Garethem Southgatem w sprawie przyszłego stanowiska jako trenera United trenera dodatkowo zwiększają niepewność co do pozostania Ten Haga. Wynik reprezentacji na Mistrzostwach Europy będzie miał wpływ na kształtowanie się jego przyszłości, zarówno w klubowej piłce, jak i w reprezentacji kraju. Z przymrużeniem oka możemy powiedzieć, że holender będzie liczył na odpadnięcie Anglii w grupie.

Wielu kibiców zastanawia się, czy Southgate powróci do klubowej piłki i będzie kontynuować swoją karierę jako trener w angielskiej Premier League. Całkowicie nowa przyszłość czeka na niego, a odpowiedź na to pytanie pozostaje otwarta.

blank
Nikodem Potocki
Absolwent Informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.