Hojlund z nowym numerem w United!

Młody duńczyk Rasmus Hojlund dołączył do Manchesteru United w ubiegłym sezonie i po udanym debiucie w Premier League otrzymał nowy numer na koszulce. Choć 21-letni napastnik Hojlund nie pokazał jeszcze pełni swoich możliwości, to powoli zaczyna odciskać piętno w angielskiej ekstraklasie. 

Świetny sezon młodego duńczyka

Sezon 2022/2023 był bardzo udany dla Rasmusa Hojlunda. 21-letni napastnik szybko zaadaptował się do gry w Premier League i imponował swoimi statystykami. W 30 meczach ligowych Hojlund zdobył 10 goli i zanotował 2 asysty, co na premierowy sezon w nowej lidze można uznać za bardzo dobry wynik. Duńczyk pokazał, że potrafi odnaleźć się na najwyższym poziomie i jest w stanie rywalizować z najlepszymi.

Imponujące statystyki

Statystyki Hojlunda w Premier League były naprawdę imponujące, biorąc pod uwagę, że był to jego pierwszy sezon w tej lidze. Młody duński napastnik zdobył 10 bramek i zaliczył 2 asysty, co jak na debiut uznawane jest za bardzo solidny wynik. Hojlund pokazał, że potrafi rywalizować z najlepszymi zawodnikami Premier League i jest w stanie regularnie wpisywać się na listę strzelców. Dlatego też klub chciał nagrodzić go wybierając dla niego nowy numer na koszulce.

Hojlund i jego nowy numer 9

Świetna postawa Rasmusa Hojlunda w ubiegłym sezonie zaowocowała zmianą numeru na koszulce. W nadchodzącym sezonie 21-letni Duńczyk będzie występował z numerem „9” na plecach, co jest dużym wyróżnieniem i znakiem zaufania ze strony trenerów Manchesteru United. 

Numer „9” to koszulka noszona przez najlepszych napastników klubu, dlatego Hojlund będzie musiał udowodnić, że jest godny tego wyróżnienia. Wszystko wskazuje na to, że przed nim kolejny świetny sezon w barwach „Czerwonych Diabłów”.

Wniosek

Rasmus Hojlund, bez wątpienia, jest jedną z najbardziej ekscytujących młodych gwiazd Premier League. Duński napastnik dołączył do Manchesteru United w poprzednim sezonie i od razu pokazał, że potrafi rywalizować na najwyższym poziomie. Choć na początku nie był podstawowym zawodnikiem „Czerwonych Diabłów”, to stopniowo zaczyna odgrywać coraz większą rolę w zespole.

Imponujące statystyki, szybka adaptacja do nowej ligi oraz otrzymanie koszulki z numerem „9” to dowody na to, że Hojlund jest zawodnikiem pełnym potencjału. W nadchodzącym sezonie będzie musiał udowodnić, że jest godny tego wyróżnienia, ale wszystko wskazuje na to, że przed nim kolejny świetny rok w Premier League.

blank
Karol Jałowiec
Obecnie Poznaniak, choć moje akademickie korzenie tkwią w Politechnice Krakowskiej. Fan typowania i wszelkiego rodzaju sportu. Kibicuje PSG i Lechowi Poznań. Moje życie wypełniają sportowe emocje, które łączę z codzienną pracą w branży IT.
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.