Inter z nowym prezesem!

Informacja o powołaniu Beppe Marotty na stanowisko nowego prezesa Interu Mediolan została ogłoszona przez Nerazzurri. Nowy zarząd Interu w oficjalnym oświadczeniu podkreślił, że Marotta zapewni klubowi silną ciągłość oraz wniesie doświadczenie, pasję i poświęcenie zdobyte podczas swojej błyskotliwej kariery w piłce nożnej.

Oficjalna nominacja Beppe Marotty

 Ogłoszenie miało miejsce we wtorek rano w Pałacu Paryskim, gdzie nowy zarząd Interu spotkał się, aby omówić kolejne strategie.W oficjalnym oświadczeniu nowy zarząd Interu podkreślił, że jako nowi członkowie zarządu zdają sobie sprawę z odpowiedzialności wobec rodziny Nerazzurri i dziedzictwa Interu. 

Wskazano, że w roli prezesa Marotta zapewni klubowi silną ciągłość i wniesie do klubu doświadczenie, pasję i poświęcenie zdobyte podczas błyskotliwej kariery w piłce nożnej. Rada Dyrektorów zadeklarowała gotowość do wspierania prezesa i zarządu Interu, aby zapewnić dalsze sukcesy klubu na boisku i poza nim.

Zmiany właścicielskie w klubie

Przypomnijmy, że zmiany właścicielskie w Interze nastąpiły po tym, jak koncern Suning nie był w stanie spłacić pożyczki zaciągniętej w amerykańskim funduszu inwestycyjnym Oaktree. W wyniku tego Oaktree przejął 99,6% akcji Nerazzurrich, stając się nowym głównym udziałowcem klubu.

Inter: Słowa nowego prezesa

Nowy prezes Interu, Giuseppe Marotta, skomentował swoją nominację, określając ją jako „wielkie emocje” i „ekscytujące oraz angażujące” wyzwanie, jakim jest bycie prezesem tak ważnego klubu i organizacji. Marotta odniósł się również do planów inwestycyjnych nowego właściciela, funduszu Oaktree.

Plany inwestycyjne Oaktree

Jak podkreślił Marotta, Oaktree przedstawiło już linie przewodnie, w których nacisk kładziony jest na zasadę zrównoważonego rozwoju, będącą integralną częścią systemu włoskiej piłki nożnej. Priorytetem jest zapewnienie ciągłości klubu, a dopiero później realizacja projektu sportowego.

Kluczowi współpracownicy Marotty

Marotta wskazał, że w realizacji swoich zadań będzie mógł liczyć na kluczowych współpracowników, takich jak Ausilio, Baccin, Antonello i Zanetti. Podkreślił, że Inter opiera się na „wielkim ludzkim kapitale”, który jest podstawą każdego sukcesu.

Naśladowanie poprzedników

Nowy prezes Interu zadeklarował, że zamierza czerpać z doświadczeń i dokonań swoich poprzedników na tym stanowisku, takich jak Facchetti, Moratti, Fraizzoli czy Pellegrini. Zapowiedział, że będzie dążył do naśladowania tych wielkich menedżerów, którzy wnieśli wiele do klubu.

Wniosek

Objęcie stanowiska przez Beppe Marottę jest postrzegane jako ważny krok w stabilizacji i budowie przyszłości Interu Mediolan. Nowy prezes wnosi do klubu doświadczenie, pasję oraz jasno określone priorytety, co pozwala oczekiwać, że w nadchodzącym okresie Nerazzurri będą mogli kontynuować swój marsz po kolejne trofea.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.