Jak kasyna inwestują w działalność charytatywną

Niektórzy operatorzy iGamingowi kierują się przede wszystkim zyskiem. Rozumiemy, że to dobry interes. Jednak istnieje również wiele ranking kasyn online 2022 i zakładów sportowych wszystkich rozmiarów, które są częścią oddania społeczności. Wielu z nich angażuje się w szlachetne cele i różne akcje charytatywne. Łatwo zapomnieć, że istnieje coś takiego jak hazard w dobrym celu. Jednym ze sposobów realizacji społecznej odpowiedzialności biznesu jest wspieranie organizacji non-profit poprzez darowizny na cele charytatywne. Możesz być zaskoczony tym, ile operatorzy gier hazardowych przekazują co roku na cele charytatywne – od setek tysięcy do kilku milionów euro i dolarów.

Hazard i działalność charytatywna: kontekst

Charytatywny hazard to, w skrócie, metoda motywowanego dawania, w której organizacja charytatywna organizuje grę hazardową i wykorzystuje wpływy do osiągnięcia swoich celów, a nie prywatne kasyno lub operator iGaming. Charytatywne gry hazardowe zazwyczaj obejmują gry, nagrody pieniężne, możliwości nawiązywania kontaktów i, co być może najważniejsze, szlachetny cel, który należy wspierać. 'Dobroczynność’ to nie tylko etykieta używana do legalizacji hazardu. Zakłada ona, że wpływy zostaną przeznaczone na konkretny cel lub organizację charytatywną, dla której charytatywny hazard został zorganizowany. Na przykład na budowę szkół, wypłatę stypendiów czy malowanie ścian kościoła. Wyznacz sobie wzniosły cel, kup stoły i żetony do pokera, stół do ruletki i blackjacka, znajdź sponsorów, złóż wniosek o pozwolenie od władz lokalnych i gotowe. Wiele z tych organizacji nigdy nie otrzymałoby ani grosza dofinansowania. Nie trzeba dodawać, że lokalne i krajowe organizacje charytatywne otrzymują miliony koron.

Ewolucja hazardu charytatywnego

Dzisiejsze zainteresowanie zakładami sportowymi i kasynami online cofnęło się o wiele wieków w stosunku do naszych poprzedników. Biorąc pod uwagę, że charytatywny iGaming jest względną nowością w tej dziedzinie, może zaskoczyć Cię informacja, że związek między zakładami a działalnością charytatywną sięga XVI wieku. Po II wojnie światowej popularność charytatywnego hazardu wzrosła tak bardzo, że pod jego definicję podpadały wszelkiego rodzaju organizacje charytatywne. Teraz hazard w dobrym celu jest znacznie mocniej zakorzeniony w społeczeństwie. I coraz więcej osób wspiera te zbiórki na cele bliskie ich sercu. Ponadto, dzięki postępowi technologicznemu, udział w tych wydarzeniach to kwestia kilku kliknięć. Dzięki interaktywnym grom charytatywnym i loteriom ludzie nie tylko mają okazję wygrać zmieniający życie jackpot, ale także doceniają fakt, że część ich zakładów trafia na szczytny cel.

Korzyści płynące z hazardu jako metody pozyskiwania funduszy

Korzyści są oczywiste. Wyobraź sobie miliardy dolarów płynące do branży, która zawsze była tradycyjnie niedofinansowana. Oto kilka kolejnych korzyści wynikających z wykorzystania dochodów z hazardu charytatywnego jako źródła finansowania: Efektywność. Charytatywny hazard jest skutecznym źródłem dochodów dla organizacji charytatywnych ze względu na korzystny stosunek kosztów do korzyści. Większość kosztów tych imprez pokrywa zazwyczaj operator lub partner wydarzenia. W mniejszym stopniu występuje „powiązanie” z innymi źródłami dochodów. Dochód z hazardu charytatywnego może być przeznaczony na podstawowe wydatki i może być wykorzystany do pozyskania funduszy wyrównawczych. Hazard oferuje organizacjom charytatywnym gotowe źródło tego trudno dostępnego dochodu. Szerokie poparcie społeczne w niektórych sektorach. Na przykład w badaniu przeprowadzonym w 2020 roku większość respondentów zdecydowanie uznała, że organizacje charytatywne powinny być głównymi beneficjentami dochodów z hazardu. Jest to dobry wskaźnik długotrwałego i zdrowego związku między hazardem w dobrej sprawie.

Wniosek

Hazard ma długą historię związaną z dobroczynnością i charytatywne działania hazardowe nie znikną w najbliższym czasie. Pomimo ciągle zmieniającego się krajobrazu branży hazardowej, szczególnie w okresie pandemii COVID-19, charytatywny hazard stał się ważną częścią całego przemysłu hazardowego. Dziś kasyna przekazują ogromne sumy w formie darowizn, czasem sięgające milionów dolarów, co jest naprawdę oszałamiające. Hazard nie tylko może mieć szkodliwy wpływ na całe społeczeństwo, ale może też działać charytatywnie, co przynosi ogromne korzyści.

blank
Nikodem Potocki
Absolwent Informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.