Napastnik Fiorentiny Moise Kean wpisał się na listę strzelców w piątym kolejnym spotkaniu reprezentacji Włoch, zdobywając gola w 80. minucie półfinałowego barażu o awans na mistrzostwa świata przeciwko Irlandii Północnej (2:0).
Szczegóły spotkania
Kean trafił w 80. minucie meczu, ustalając wynik na 2:0 dla reprezentacji Włoch w półfinałowym barażu o Mundial. Spotkanie przeciwko Irlandii Północnej zakończyło się zwycięstwem Włoch, a gol Keana przesądził o komfortowym prowadzeniu przed ewentualnym finałem.
Napastnik Fiorentiny wpisał się na listę strzelców, co przedłużyło jego imponującą serię.
Seria bramek i kontekst historyczny
Poprzednie trafienia Keana miały miejsce w meczach przeciwko Estonii (w dwóch spotkaniach) oraz przeciwko Izraelowi (również w dwóch spotkaniach) w fazie grupowej kwalifikacji do mistrzostw świata, a także dwukrotnie przeciwko Niemcom w Lidze Narodów. To najdłuższa seria strzelecka dla reprezentacji Włoch w XXI wieku.
Ostatnim reprezentantem Włoch, który zdobywał bramki w pięciu kolejnych meczach, był Salvatore Schillaci w okresie czerwiec–lipiec 1990 roku. Dane dotyczące tej serii przytoczyło konto OptaPaolo.
5 - Prior to Moise #Kean, the last player to score in 5 matches in a row for Italy was Salvatore Schillaci between June and July 1990. Predator.#ITANIR pic.twitter.com/hXnaGRgYIT
- OptaPaolo (@OptaPaolo) March 26, 2026














-
Strasbourg
-
PSG
-
Crystal Palace
-
Real Oviedo
-
Górnik Zabrze
-
Rayo Vallecano
-
Real Sociedad
-
Athletic Bilbao
-
Sevilla FC
-
-
Jagiellonia Białystok
Data publikacji: 27.03.2026 11:04