Nadchodzi hit Ekstraklasy. Lech Poznań – Pogoń Szczecin

Już w najbliższą niedzielę 02.04.2023 roku o godzinie 17:30 odbędzie się długo wyczekiwane starcie polskiej Ekstraklasy, podczas którego na murawie staną zawodnicy Lecha Poznań i Pogoni Szczecin.

Mecze, w których do rywalizacji stają najsłynniejsi rywale od lat wzbudzają ogromne emocje. Jednym z takich wydarzeń bez wątpienia jest mecz Polskiej Ekstraklasy między Lechem Poznań, a Pogonią Szczecin.

Choć jeszcze nie znamy pełnych składów obu drużyn, to nie ulega wątpliwości, że spotkanie wzbudzi ogromne emocje. Dlatego już dzisiaj sprawdź najlepsze promocje bukmacher polska i postaw kupon na najbliższe mecze Ekstraklasy.

Statystyki drużyn

Obecne statystyki zdają się przemawiać na korzyść Lecha Poznań, który znajduje się na trzeciej pozycji w tabeli ligowej. Podczas 25 rozegranych meczów zawodnicy triumfowali aż 12 razy, 7 razy remisowali i odnotowali 6 porażek. Statystyki bramkowe również przemawiają na korzyść zawodników z Poznania. Podczas dotychczasowych rozgrywek zawodnicy z Lecha Poznań zdobyli aż 34 bramki, przy zaledwie 23 przepuszczonych, co dało drużynie bilans na poziomie 11 bramek i 43 punktów.

Pogoń Szczecin w klasyfikacji generalnej przedstawia się nieznacznie słabiej. Na 25 meczów zawodnicy odnotowali 11 zwycięstw, podobnie jak rywale 7 remisów i 7 porażek, czyli o jedną więcej, niż zawodnicy z Lecha Poznań. Również wyraźnie słabiej prezentuje się zestawienie bramek. Choć zawodnicy Pogoni Szczecin wykazali się lepszym atakiem i strzelili swoim rywalom aż 37 bramek, to wyraźnie słabo wyglądała obrona. Tutaj piłkarze z Pogoni Szczecin przepuścili aż 35 bramek czyli aż o 12 więcej od swoich nadchodzących rywali, co dało im ostateczny bilans na poziomie 2 bramek i 40 punktów.

Szczegółowa analiza przebiegu dotychczasowej gry w ramach Ekstraklasy zapewniła zawodnikom z Lecha Poznań aż 46% szansę na wygraną. Potencjalny remis oraz zwycięstwo Pogoni Szczecin szacowane jest na zaledwie 27%.

Czego możemy się spodziewać?

Nie ulega wątpliwości, że poznaniacy będą dożyli do tego, by utrzymać dobrą passę. Wygrane spotkanie z lechitami dodało zawodnikom wiatru w żagle i możemy się spodziewać naprawdę dobrych piłkarskich emocji. Z pewnością na korzyść poznaniaków przemawiać będzie fakt, że mecz z Pogonią Szczecin odbędzie się na poznańskim stadionie przy Bułgarskiej. Zagrzewani przez tłumy kibiców lechici z pewnością dadzą z siebie wszystko, by utrzymać wysoką pozycję w tabeli ligowej.

Jednak i zawodnicy z Pogoni Szczecin mają przed sobą poważne zadanie. Zajmując dotychczas czwartą pozycję w tabeli ligowej muszą wykazać się niezwykłymi umiejętnościami piłkarskimi, by pokonać swoich rywali i tym samym podskoczyć o przynajmniej jedno oczko, które zapewni im dostęp do etapu eliminacji w Lidze Konferencji Europy. To doskonały moment na to, by wykorzystać potencjał drużyny i pozwolić Kamilowi Grosickiemu przejąć dowodzenie w ataku. Decyzja należy teraz do trenerów, którzy zadecydują, w jakim zestawieniu zawalczą obie drużyny.

Niezależnie od wyniku, jednego możemy być pewni, nadchodzący mecz między Lechem Poznań, a Pogonią Szczecin zapewni niesamowite emocje na najwyższym poziomie i grę piłkarską, którą warto oglądać.

Fot. Shutterstock / uslatar

blank
Nikodem Potocki
Absolwent Informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.