Najlepsze wskazówki dotyczące strategii Texas Holdem na rok 2022

Czy stawiasz pierwsze kroki w świecie pokera Texas Hold’em? Jest wiele zasad i wskazówek, które powinieneś znać, zanim usiądziesz do stołu w icecasino.com. Texas Hold’em jest królową wariantów pokera w turniejach i ogólnie ulubionym formatem zawodowych pokerzystów, nawet w grach tradycyjnych. Dlatego warto poznać wszystkie istotne szczegóły najsłynniejszej gry w pokera na świecie. Jest tutaj naprawdę wiele do odkrycia, od rodzaju gry, w którą chcemy grać, po limity i wielkość stołu. Dlatego przygotowaliśmy dzisiaj kilka wskazówek, które pomogą Ci odnieść sukces przy pokerowych stołach.

Istnieją różne rodzaje strategii, które gracze mogą stosować, a różne strategie mają zastosowanie do każdej kategorii pokera. Znajomość tych strategii może pomóc graczom na wszystkich poziomach umiejętności poprawić swoją grę i wygrać.

Podstawowe wskazówki dotyczące pokera

Zanim zaczniesz ćwiczyć konkretną strategię Texas Hold’em i Omaha, ważne jest, aby pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Karty

Karty, które masz w ręku, to jedyne karty, które odróżniają Cię od reszty stołu i powinny być widoczne tylko dla Ciebie. Wszystkie inne karty na stole nazywane są kartami wspólnymi i są dzielone przez wszystkich graczy przy stole. Gracze muszą wykorzystać karty wspólne, aby zbudować najlepszą rękę i spróbować wygrać.

W grę wchodzi również wiele blefów, które mogą naprawdę poprawić grę graczy. Jednak na potrzeby tego artykułu skupimy się tylko na kwestiach strategicznych, o których należy pamiętać.

Strategia

Nauka strategii dla pokera Texas Hold’em natychmiast zwiększy Twoje szanse na wygraną, ponieważ większość graczy stosuje niewłaściwe podejście do gry. Częścią podstawowej strategii jest unikanie kosztownych błędów. Ważnym sposobem na to jest zapoznanie się z podstawowymi zasadami pokera, których nieprzestrzeganie może kosztować gracza dużo pieniędzy.

Należy pamiętać o następujących strategicznych zasadach:

  • Kiedy widzisz swoje karty, uważaj, aby niczego nie ujawnić swoją reakcją — musisz zademonstrować swoją najlepszą pokerową twarz.
  • Strategia Texas Hold’em opiera się na kartach w Twojej ręce, ale musisz być cierpliwy. Przez większość czasu będziesz miał nieoptymalne rozdania.
  • Liczba graczy w grze może mieć wpływ na to, czy Twoje karty są uważane za dobre, czy nie. Jednakże powinieneś poważnie rozważyć podwojenie przed flopem, jeśli masz dwie karty inne niż para, z których obie są warte mniej niż 10.
  • Gdy zobaczysz niekorzystnego dla Ciebie flopa, nie bój się obniżyć strat i wyjść z gry już teraz.

Czym są outy i szanse?

Jedną z podstawowych koncepcji pokera jest znajomość outów i obliczanie szans. Jest to istotna część dobrej strategii pokerowej. Out w pokerze to wszystkie możliwe karty, które mogą poprawić Twoją rękę. Zanim zaczniesz grać w pokera, dobrze jest nauczyć się rankingu rozdań pokerowych, aby łatwiej było dowiedzieć się, które karty dają najlepsze rezultaty.

Z drugiej strony, szanse w pokerze odpowiadają prawdopodobieństwu, że gracze wygrają rozdanie z otrzymanymi kartami. Pamiętaj, że każda gra w pokera wpływa na Twoje szanse na wygraną. Podczas gry w pokera ważne jest, aby gracze byli w stanie policzyć swoje outy. Obliczanie outów w pokerze to podstawowa arytmetyka i z czasem staje się coraz prostsza w miarę, gdy nabywasz doświadczenia. Im wyższy wynik outów ma gracz, tym większą ma szansę na zwycięskie rozdanie.

Obliczanie szans jest proste, wystarczy policzyć karty, które nadal znajdują się w talii, a które dadzą ci najlepszą możliwą rękę. Pokerowe szanse i outy są ze sobą powiązane, ponieważ po zsumowaniu swoich outów możesz obliczyć prawdopodobieństwo, że potrzebna Ci karta wyjdzie z talii. Aby to zrobić, musisz odjąć liczbę niewidocznych kart, które nadal znajdują się w talii, od liczby posiadanych outów. Na przykład 44 niewidoczne karty — 4 wygrywające karty (outy) = 40. Czyli Twoje szanse wynoszą 40 do 2, uproszczone do 20-1 szans na wyciągnięcie potrzebnej karty z talii.

Kolejny krok

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zostać profesjonalnym pokerzystą, musisz nauczyć się strategii kontrolowania umysłu i zachowania. Strategia reprezentuje zestaw działań mających na celu pokonanie przeciwności, stosując przebiegłość, dowcip lub wnikliwość. Aby zostać dobrym strategiem w przypadku pokera online, musisz stworzyć skoordynowany plan działania. Chcesz nauczyć się strategicznego myślenia w pokerze? Sprawdź te wskazówki:

  • Bądź mistrzem w ocenie siły kart. Jako gracz, interesujące jest to, że z biegiem czasu uczysz się więcej o znaczeniu kart w ręce, ponieważ oprócz kart startowych istnieją inne taktyki gry, których należy się nauczyć. Znajomość siły kart i układów — pułapek jest niezbędna, aby wiedzieć, jak wykonać każdą akcję zgodnie z Twoją obecną pozycją.
  • Poznaj stanowiska przy stole i ich zalety. Dla każdego gracza przy stole istnieje pozycja, która jest ustalana w kolejności, zaczynając od krupiera (dealer). Pierwszą osobą po rozdającym jest „mała ciemna” (small blind), która stawia minimalny zakład. Następna w kolejce jest „duża ciemna” (big blind), która inwestuje dwa razy więcej niż mała ciemna. Po dużej ciemnej osoba po lewej gra jako pierwsza. Dlatego po flopie krupier jest zawsze ostatni, zyskując większą przewagę nad przeciwnikami. Aby wybrać dobrą rękę, musisz wziąć pod uwagę ryzyko związane z każdą pozycją, ponieważ każda z nich traktuje priorytetowo inny rodzaj strategii.
  • Zrozum matematykę w grze. W pokerze nie chodzi o szczęście, chodzi o matematykę. W pokerze online ta zmienna jest jeszcze bardziej istotna, ponieważ nie możemy ocenić emocji uczestników. Dlaczego poker królewski jest wart więcej niż ful? Matematycznie ta kombinacja występuje rzadziej, więc staje się bardziej wartościowa. To jest podstawowa dana statystyczna.
  • Obstawiaj w oparciu o strategię. Celem jest wygrywanie zakładów i tak samo ważne, jak wygrywanie zakładów, wiedza, kiedy się wycofać, jest niezbędna do końcowego sukcesu. Czasami lepiej spasować, rezygnacja ze słabego rozdania na początku oznacza oszczędzanie pieniędzy, dzięki czemu możesz zainwestować w bardziej agresywną grę, mając inną, korzystniejszą rękę.
  • Umiejętnie przeprowadzone podbicie doceni dobrą rękę i zmniejszy liczbę przeciwników, co jest korzystne, ponieważ im mniej aktywnych przeciwników w rundzie, tym większa szansa na wygraną.

To prawda, że można zrobić z pokera zawód. Ale profesjonalni gracze na ogół uwielbiają grać w pokera (w każdym razie przez większość czasu). Co jakiś czas pojawiają się gracze, którzy tak naprawdę nie lubią pokera, ale postrzegają grę jako szybki sposób na wzbogacenie się. Chociaż początkowo tego typu gracze odnoszą pewne sukcesy, zwykle rezygnują z gry, gdy tylko coś pójdzie nie tak. Najlepszym powodem do gry w pokera jest to, że lubimy tę grę. W ten sposób nawet jeśli Twoje wyniki nie będą korzystne, będziesz nadal cieszyć się grą. I o to właśnie w tym wszystkim chodzi!

blank
Redakcja
Redakcja serwisu SoccerLive24.pl
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.