Superbet – najlepszy bukmacher w Polsce?

W 2017 roku nastąpił przełomowy moment w historii polskiej branży hazardowej. Właśnie wtedy została wprowadzona ustawa, która odmieniła bieg historii. Od tego momentu w Polsce przyjmować i udzielać zakładów wzajemnych mogą jedynie firmy, które uzyskały pozwolenie od Ministerstwa Finansów i stały się legalnymi bukmacherami. Kto jest najlepszy z tego grona?

Walka na wielu płaszczyznach

Wprowadzenie ustawy hazardowej miało przede wszystkim na celu ograniczenie wpływów z szarej strefy. Z perspektywy czasu trzeba przyznać, że taki zabieg okazał się skuteczną metodą, jednak szara strefa w naszym kraju nadal istnieje. Udało się po prostu po części ograniczyć jej wpływ.

Od 2017 roku zakładów wzajemnych na terenie naszego kraju mogą udzielać firmy, które uzyskały specjalne pozwolenie od Ministerstwa Finansów i przeszły przez proces licencyjny. O tym, jak trudne jest to zadanie, przekonało się już kilku zagranicznych operatorów.

W związku z tym, że obecnie jest już ponad 20 podmiotów, które przeszły przez cały proces, to konkurencja na rynku jest bardzo duża. Firmy rywalizują ze sobą na wielu płaszczyznach, zaczynając od oferty powitalnej przez wysokość kursów, a kończąc na promocjach dla wszystkich graczy. W dzisiejszym tekście omówimy poszczególne elementy, które wpływają na pełną ocenę u bukmachera i wskażemy. Który z nich jest najlepszy w konkretnym sektorze?

Oferta powitalna

Jednym z najważniejszych elementów, który należy wyróżnić w ofercie bukmachera, jest przede wszystkim oferta powitalna. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju wabik, który ma przyciągnąć uwagę graczy, którzy nie mają jeszcze konta u danego bukmachera. Obecnie na polskim rynku w ramach oferty powitalnej wyróżniane są przede wszystkim 3 główne promocje. Pierwsza z nich to możliwość obstawienia zakładu bez ryzyka, czyli takiego, po którym pieniądze można odzyskać. Drugi to z kolei bonus od depozytu, czyli klasyczne doładowanie środków na konto w zamian za dokonanie odpowiedniej wpłaty. Na zakończenie warto wspomnieć o najprostszej promocji dla nowych graczy, jaką jest darmowy zakład, czyli po prostu freebet. Warto też podkreślić, że wszystkie z tych promocji mogą różnić się warunkami w zależności od bukmachera i specjalnego regulaminu.

Kto ma w tym momencie najlepszą ofertę powitalną w Polsce? W tym miejscu należy przede wszystkim wyróżnić bukmacherów, którzy oferują wszystkie z tych 3 promocji na start. Na polskim rynku mamy również operatorów, którzy wybrali tylko jedną z tych promocji, ale również takich, którzy dostarczają swoim klientom kompletu 3. W gronie bukmacherów, którzy proponują wszystkie z tych 3 możliwości, jest chociażby rumuński operator Superbet. Zdaniem wielu graczy to właśnie ta firma ma w tym momencie najlepszą propozycją, jeśli chodzi o ofertę powitalną. Wysokość bonusów robi gigantyczne wrażenie, a jeśli spojrzymy na warunki, to trzeba przyznać, że jest równie solidnie. Superbet zakłady bukmacherskie jako jeden z nielicznych bukmacherów nie wymaga żadnego obrotu w przypadku freebetów. Dodatkowym atutem tej firmy jest fakt, że jako jedyna na rynku oferuje możliwość tygodniowej gry bez ryzyka. Jest to innowacyjne podejście, ponieważ wszyscy z innych bukmacherów oferują maksymalne ubezpieczenie od jednego przegranego zakładu. Superbet bukmacher poszedł więc o krok dalej i proponuję tygodniową grę bez ryzyka z gwarantowanym zwrotem do określonej stawki, jeśli po 7 dniach skończy się na minusie.

Przy takiej ofercie powitalnej nie można się dziwić, że Superbet jest obecnie uznawany za jednego z najlepszych bukmacherów na polskim rynku. Superbet opinie są jednak pozytywne również ze względu na inne aspekty, o których opowiemy w kolejnych częściach artykułu.

Oferta zakładów

Bonusy powitalne, które można uzyskać na start to jedno, jednak kolejnym ważnym elementem jest oferta zakładów. Cóż z tego, że można otrzymać ciekawe propozycje na start, jeśli w ofercie nie ma dostępnych lig czy też zakładów, które chciałoby się obstawić? Analizując sytuację na przestrzeni ostatnich lat, można zauważyć, że bukmacherzy coraz mocniej dbają o ofertę. W przeszłości koncentrowali się głównie na wysokości kursów, ponieważ gracze nie wyszukiwali tak niestandardowych opcji, jak obecnie. Teraz trzeba przyznać, że klienci bukmacherów analizują dokładnie ofertę, a także przeglądają propozycje. Dlatego też w przypadku Superbet bardzo ciekawą opcją dla graczy jest Superbets. Jest to sekcja zakładów na dane wydarzenie, które jest dostępna tylko u jednego bukmachera, co bez wątpienia wyróżnia tego operatora na polskim rynku.

Jeśli chodzi o ofertę, trudno wskazać jednego bukmachera, który jest najlepszy we wszystkich kategoriach. Nie ma wątpliwości, że większość operatorów koncentruje się na poszczególnych rozgrywkach, które ich zdaniem mają największy potencjał. Na polskim rynku mieliśmy już sytuację, w której poszczególni bukmacherzy koncentrowali się wyłącznie na jednym sporcie, jak chociażby eWinner na żużlu, jednak widać, że nie była to dobra strategia. Superbet, Betclic, Fortuna i STS to bukmacherzy, którzy pod kątem oferty plasują się w rynkowej czołówce. Opinie wskazują, że Superbet ma najlepsze wyniki pod kątem oferty.

Promocje dla stałych klientów

Jednym z najbardziej niedocenianych aspektów przez wielu operatorów są promocje dla stałych klientów. Część bukmacherów na polskim rynku uważa, że najważniejsza jest oferta powitalna, a już po pozyskaniu gracza po prostu można zostawić go bez dodatkowych opcji, a przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć z ich działań. Superbet jest jednym z operatorów, który wyraźnie przeczy tej teorii i stąd również może wynikać sukces rynkowy rumuńskiego bukmachera. W Superbet zarówno nowi, jak i starzy gracze znajdą wiele interesujących możliwości, które można wykorzystać. Bardzo ciekawą propozycją jest, chociażby specjalna kampania oznaczona nazwą Super Przewaga. Jest to wyjątkowa opcja dla graczy, którzy lubią obstawiać rynki główne w poszczególnych dyscyplinach. W zależności od wyników w meczach można zaliczyć wygraną na zakładzie jeszcze przed zakończeniem rywalizacji, jeśli typowana drużyna osiągnie konkretną przewagę. Dla przykładu, w piłce nożnej jest to dwubramkowe prowadzenie. Super Przewaga jest również dostępna w innych dyscyplinach jak, chociażby siatkówka, piłka ręczna, koszykówka czy tenis.

W ramach promocji dla stałych klientów bardzo ważne są również kampanie związane z grą bez podatku. Przed wprowadzeniem ustawy hazardowej w 2017 roku klienci, którzy zawierali kupony w zakładach bukmacherskich, obstawiali bez podatku. Od kilku lat możliwe jest typowanie tylko u legalnych bukmacherów, którzy pobierają 12% podatek od stawki. Tego przepisu nie da się obejść, jednak okazjonalnie operatorzy udostępniają specjalne promocje związane z podwyższeniem wygranej przy spełnieniu określonych warunków. Taka opcja pozwala graczom zapomnieć o tym, że od ich kuponu pobierany jest jakikolwiek podatek.

W przypadku promocji dla stałych klientów można powiedzieć, że bukmacher Superbet jest zdecydowanie najlepszy na polskim rynku.

Sprawdź, gdzie możesz oglądać MMA na żywo!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją iGaming Nomads. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń.

blank
Nikodem Potocki
Absolwent Informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.