Unia Oświęcim hokejowym mistrzem Polski

Unia Oświęcim, jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów hokejowych przełamał niechlubną passę. Drużyna z Oświęcimia po dwudziestu latach osiągnęła niezwykły triumf, zdobywając tytuł hokejowego mistrza Polski. 

Triumf po 20 latach – Unia w końcu może świętować

Po prawie dwudziestu latach Unia Oświęcim powróciła na szczyt polskiego hokeja . Droga do mistrzostwa nie była łatwa, ale drużyna nie zraziła się trudnościami. W finale spotkań z drużyną GKS-U Katowice toczyła się zacięta walka, która dostarczyła kibicom niezapomnianych emocji i chwil grozy. Do rozstrzygnięcia potrzebne było aż 7 spotkań.

Ostatercznie zadecydowała dogrywka w której lepsza okazała sie Unia, która za sprawą gola Marka Kaleinikovasa z 67. minuty zdobył upragnione mistrzostwo. Zawodnicy mogą być z siebie dumni, szczególnie, że z naprzeciwka stała ekipa GKSu Katowice, która wydawała się faworytem do wygrania Polskiej Hokej Ligi.

Wniosek

Zdobycie tytułu hokejowego mistrza Polski przez Unia Oświęcim to ogromne osiągnięcie drużyny i miasta. Zwycięstwo wzbudziło ogromne emocje wśród fanów, którzy odzyskali dzięki nim radość z oglądania tego pięknego sportu. Długie lata oczekiwania na powrót do kanonów polskiego hokeja zakończyły się sukcesem, który jest powodem do dumy dla klubu i jego sympatyków. Pewne jest jedno, Unia w ten weekend nie spała!

blank
Karol Jałowiec
Obecnie Poznaniak, choć moje akademickie korzenie tkwią w Politechnice Krakowskiej. Fan typowania i wszelkiego rodzaju sportu. Kibicuje PSG i Lechowi Poznań. Moje życie wypełniają sportowe emocje, które łączę z codzienną pracą w branży IT.
Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.